Acun Ilıcalı: Çok üzgünüm…

genişletmek

KAYNAK DHA

Milli futbol takımımız, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) çeyrek finalinde Hollanda'ya 2-1 yenilerek turnuvaya veda etti. Maçın ardından Fenerbahçe başkan yardımcısı Acun Ilıcalı, Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. Acun Ilıcalı, maçta Ay-Yıldızlı takımın çok iyi bir performans sergilediğini belirterek, şöyle konuştu: “Hem gurur duyduk hem de üzüldük. Çocuklarımız bugün harika bir performans sergilediler. O kadar canla başla oynadılar ki çok üzüldüler sanırım. Bu sefer yarı finali hak ettik. Tabii futbolda top da önemli.” “Bazen top bizi seviyor, bazen de rakip. Bugün topun Hollanda'yı sevdiğini söyleyebilirim ama en azından uzatmaya yüzde 100 hakkımız vardı” dedi.

Hakan Çalhanoğlu'ndan acı rekor! Milli takım tarihine geçti…

“OYUNCULARIMIZIN BU ŞEKİLDE ELEŞTİRİLMESİNİ KABUL ETMİYORUM”

Acun Ilıcalı: Çok üzgünüm...

Turnuva boyunca Samet Akaydın'ın iyi bir performans sergilediğini belirten Ilıcalı, şöyle konuştu: “Bazen insanları anlayamıyorum. Bu milli çocuklar hepimizindir. Bana göre onlar ülkeyi temsil eden vatansever çocuklardır. Bölümleri hayretle izliyorum. Bu çocukların performanslarıyla kemer altı şutlarının daha da artmasını diliyorum. Milli takımımızın gelecekte hepimizi temsil etmesini diliyorum.” Oradaki oyuncularımızı her zaman motive etmeye çalışıyoruz. Samet Allah'ın ona bir lütfudur. “Sen yoktun, biz kazanacağız” gibi şeyler okudum ve bugün çok üzüldüm “En azından onun için. Milli takım kaybetmiş olabilir ama Samet şöyle dedi: 'İşte buradayım', turnuva boyunca iyi oynadı.”

EURO 2024 milli takım kazançları açıklandı!

“KAÇIRILDIĞI FIRSAT İÇİN HEPİMİZ ÜZGÜNÜZ”

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella'nın bu değişikliği yapmakta geciktiğini belirten Acun Ilıcalı, şöyle konuştu: “Başarılı olduğumuz kesin. Ancak kaçırılan fırsattan dolayı hepimiz üzüldük sanırım. Milli takımımızın katıldığı bir turnuvada fırsatları kaçırdık. Takım bugün daha iyi bir noktaya gelebilirdi, teknik direktörümüz genel olarak iyi bir performans sergiledi.” Ve bence başarılı oldular ama üç günde bir oynanan bir oyunda oyuncu değiştirme konusunda biraz daha istekli olmaları gerekirmiş gibi görünüyordu. Çünkü çocuklar biraz yorgundu ve bunu gösterdiler, sonra iki gol yedik ve tren kaçtı.

Uruguay, Copa America'da Brezilya'yı şaşırttı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir