Ahmet Davutoğlu'nun kürsüde Erdoğan'a çağrısı: 'Türkiye için yeni bir başlangıcın hikayesi olabilir…' – Son Dakika Siyaset Haberleri

Gelecek Partisi Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Mutluluk Partisi ile birlikte TBMM grup ortak toplantısına katıldı.

Davutoğlu, AKP Genel Başkanı ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın merkez yönetim kurulunda yer alan parti üyelerine konuşması. Ben dahil bu masanın etrafındaki herkes hesap verecek. Ya hatalarımızın farkına varıp yolumuzu düzelteceğiz, ya da güneş ışığında buz gibi erimeye devam edeceğiz. Şunu belirtti:

“Emin olun Sayın Cumhurbaşkanımızın belki de son 7-8 yılda yaptığı en doğru değerlendirme bu, gerekirse sadece AK Parti için değil, Türkiye için de yeni bir başlangıcın hikayesi olabilir. ” dedi.

“BÜYÜK BİR SAĞLIK İŞARETİ OLARAK GÖRÜYORUM”

“Şu anda bazı gruplar AK Parti iktidarının tarihini kimin doğru anlattığını tartışıyor. Bazıları basına yansıyor, bazıları da Çankaya'da 'Ben devletin koruyucusuyum' diyen danışmanların saldırısına uğruyor. Hukuk,'' hiçbir bedel ödemeden. Racon durduruldu ama tartışmalar yayıldı ve ben bunu çok önemli buluyorum.” Bunu büyük bir sağlık işareti olarak görüyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımıza bu tartışmaları engellemek yerine bu sağlıklı tartışmanın önünü açmasını tavsiye ediyorum. Bu kendisi için de, AKP için de, Türkiye için de olumlu sonuçlar doğurabilecek bir tartışma. Kimseye kinimiz yok, intikam duygumuz yok, kimseye öğretecek dersimiz yok, hesaplaşmamız gereken hesaplarımız yok. “Bugüne kadar yaptığımız eleştiriler, sert de olsa, yalnızca ülkemizin ve geçmişte birlikte çalıştığımız dostlarımızın iyiliği içindir.”

'ÖNCELİKLE MEVCUT ANAYASAYA SAYGILIYIZ'

Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 104. yıl dönümüne ilişkin değerlendirmede bulundu.

Kaya, milletvekillerine gereksiz tartışmalarla, yapay gündemlerle vakit kaybetmemeleri çağrısında bulundu. “Öncelikle mevcut Anayasaya saygı duyalım, mevcut yasaları kararlılıkla uygulayalım. Hukukun üstünlüğünü hep birlikte hakim kılalım. Emeklilerimizi, asgari ücretli çalışanlarımızı, işçilerimizi, memurlarımızı, çiftçilerimizi mutlu edecek kararlara hep birlikte imza atalım.” Vatandaşların kemerlerini biraz daha sıkmadan önce, iktidardakilerin kemerlerini biraz daha sıkalım.” “Vatandaşların ücretlerinden, maaşlarından değil, devleti yöneten saray bürokratlarının ve kamu bürokratlarının harcamalarından tasarruf etmeye başlayalım, Uluslararası Para Fonu'nun verdiği görevleri yerine getirmek yerine bu çatı altında birlikte çalışalım. ekonomimizi geliştirmek için”. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir