Bahçeli'den UEFA'ya tepki: Merih Demiral'e verilen penaltı skandal

Bahçeli, Avusturya-Türkiye karşılaşmasında golü attıktan sonra bozkurt işareti yapan milli futbolcu Merih Demiral'e UEFA tarafından verilen 2 maç penaltıya ilişkin açıklama yaptı.

Bahçeli açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Türkiye-Avusturya karşılaşmasında attığı golün ardından haklı gurur ve sevinçle Bozkurt imzasını paylaşan milli oyuncumuz Merih Demiral'e UEFA tarafından verilen iki maç men cezası ve itiraz sürecinin kapatılması, diskalifiye niteliğindedir. Skandal bir karar, onaylanması ve tolere edilmesi imkansız.

“Irkçı ve faşist eğilimlerin UEFA'ya sızması utanç verici bir ilkelliktir”

Aynı zamanda ırkçı ve faşist eğilimlerin UEFA'ya sızması utanç verici bir ilkelliktir.
Bozkurdun sembolü, Türkiye'nin varoluşsal onuru, geçmişle geleceği birleştiren ortak değerdir. Aslında bu değere karşı hazımsızlık göstermek, Türk milletine karşı iflah olmaz düşmanlığın iğrenç bir tezahürü ve Türk tarihini karalamanın utancıdır.

“Dünya futboluna kara leke konuldu”

UEFA, bazı ülkelerin futbolcularıyla ilgili benzer kararlara karşı oldukça geniş ve hoşgörülü bir yaklaşım sergilese de listede bir Türk futbolcunun yer alması nefretini gizleyemedi. Dünya futboluna kara leke vuruldu ve 2024 Avrupa Şampiyonası gölgelendi.

Ancak Çılgın Türkler her türlü engeli aşacak azim ve inanca sahiptirler. 85 milyon Türk vatandaşımız dualarıyla, destekleriyle ve alkışlarıyla milli futbol takımımıza destek veriyor. Bu aşamada milli futbol takımımızın Hollanda'ya karşı maç oynamaması ve bir hak olan demokratik protestosunu bu şekilde UEFA önünde göstermemesi ahlaki ve milli bir beklentidir. Türk takımının tarihi mirası. Millet, utanç verici kararından vazgeçti.

UEFA pervasız kararından vazgeçmezse Hollanda'yı sahada yalnız bırakmak ve milli futbol takımımızın Türkiye'ye dönmesi milli onurumuza en yakışan seçenek olacaktır.

Eğilerek, taviz vererek, teslim olarak elde edilen başarı, her anlamda bir yenilgi ve rezillik oyunudur.

Oğlumuz Merih'in ve milli takımımızın tüm oyuncularının sonuna kadar yanındayız. Biz biriz, biz birlikteyiz, biz Türkiye’yiz, biz Türk milletiyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir