BlackRock Bitcoin ETF altı haftanın en yüksek seviyesine ulaştı

Salı günü, BlackRock'un Bitcoin (BTC) spot borsa yatırım fonu (ETF), Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Bitcoin spot ETF'lerine yapılan toplam girişlerin %95'ini oluşturdu. Bu fonlar toplam 300 milyon dolardan fazla net giriş sağladı.

Farside Investors'ın ön verilerine göre, BlackRock'un iShares Bitcoin Trust'ı (IBIT), 21 Mayıs'ta 290 milyon dolarlık devasa bir giriş gördü. 11 ETF ihraççısının tamamı için net girişler 305,7 milyon dolardı.

Bu, BlackRock ETF'ye 5 Nisan'dan bu yana görülen en yüksek giriş olup, son altı haftadaki sıfır veya çok düşük giriş eğilimini tersine çevirdi.

Bu rakam, aynı fonun son 21 işlem günündeki toplam girişinden daha yüksek.

Genel olarak, Bitcoin fiyatı yükselmiş olsa da son dört işlem gününde ETF'lere 1 milyar dolardan fazla para aktı.

Kaynak: Uzak yatırımcılar

Resmi web sitesine göre bu, BlackRock'un IBIT'ini, GBTC spot ETF'si için 20 milyar dolarlık varlığa sahip olan sektör lideri Grayscale'e oldukça yaklaştırıyor.

GBTC, 21 Mayıs'ta sıfır akış kaydederek negatif olmayan işlem günlerinin sayısını beşe çıkardı. Fona son beş günde 72,5 milyar dolarlık giriş görüldü ve bu, dört aylık çıkış eğilimini tersine çevirdi.

Ancak Salı günkü büyük akının bazı eksiklikleri de vardı. VanEck Bitcoin Trust ETF (HODL) 5,9 milyon dolarlık çıkış görürken, Bitwise Bitcoin ETF (BITB) 4,2 milyon dolarlık çıkış gördü.

Fidelity Wise Origin Bitcoin Fund (FBTC) 25,8 milyon dolarlık küçük bir giriş gördü; Gerisi sıfırda kaldı.

Bitcoin ETF'lerine olan ilgi, geçtiğimiz hafta BTC fiyatındaki artıştan kaynaklandı. Bu dönemde Bitcoin %12 oranında değer kazandı.

BTC, 21 Mayıs'ta altı haftanın en yüksek seviyesi olan 71.600 dolara ulaştı, ancak 22 Mayıs'ın erken saatlerinde 70.000 doların altına düştü ve bu yazının yazıldığı an itibarıyla 69.444 dolardan el değiştiriyor.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun ABD'deki spot Ethereum ETF'lerini potansiyel olarak onaylama ihtimali de bu hafta kripto para piyasalarını destekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir