CEO'nun Bybit'teki bu açıklamaya yanıtı

Kripto para borsası Bybit'in CEO'su Ben Zhou, X'te paylaşılan bir gönderide platformun saldırıya uğradığı ve iflas ettiği iddialarına değindi.

22 Mayıs'ta Bybit'in iflas iddiaları X'te manşetlere çıktı. Haber yayıldıkça, FTX'teki popüler bir gönderi kopyalandı ve bu çok konuşuldu. şaka Söylentiler daha da yükseldi ama bu sefer paylaşımlar Bybit ile ilgiliydi.

Kaynak: yazmak

Bazıları fonlarını borsadan çekme konusunda şakalaşırken, bazıları da durumu detaylandırdı.

Bir kripto para yatırımcısı, Arkham Intelligence'ın rezerv kanıtı grafiğindeki bir hatanın suçlamalara yol açmış olabileceğini paylaştı.

Kaynak: evet bo1

Grafikte Bybit'in cüzdanlarının boşaltıldığı görülüyor ve bu da insanların borsanın hacklendiği veya iflas ettiği korkusuna yol açmış olabilir. Ancak bağımsız olarak gözlemlendiğinde ticaret platformunun portföylerinde hala fonların mevcut olduğu görülüyor.

Ertesi gün Bybit söylentilerin hiçbirinin doğru olmadığını açıkladı. 23 Mayıs'ta Zhou, X aracılığıyla bu sözleri söyledi:

“Şu ana kadar gördüğüm söylentileri destekleyecek somut bir gerçek yok, lütfen unutmayın.”

Zhou ayrıca Bybit'in rezerv kanıtına (PoR) ve tüm Bybit portföylerini ve bunların ne kadar varlığa sahip olduğunu gösteren bir Nansen kontrol paneline de atıfta bulundu.

PoR, borsanın platformunun, kullanıcıların yatırdığı paranın %100'ünden daha fazlasına sahip varlıkları tuttuğunu gösteriyor ve kullanıcıların bunları geri çekmek istemesi durumunda borsanın tüm varlıkların mevcut olduğunu ortaya koyuyor.

Bybit'in toplam özsermayesi ve token tahsisi. Kaynak: Nansen

Nansen Chart verileri ayrıca Bybit cüzdanlarının 11 milyar doların üzerinde kripto para birimi tuttuğunu gösterdi. Nansen'e göre net değer, Bybit tarafından sağlanan adreslerde tutulan tokenların toplam değerini ölçüyor.

Ancak analitik platformu, bunun Bybit'in gerçek varlıkları veya rezervlerine ilişkin tam bir açıklama olmadığını da reddetti.

İflas söylentilerinin yanı sıra Bybit, mayıs ayı başlarında mevzuatla ilgili zorluklarla da karşı karşıya kaldı. Fransa'nın menkul kıymetler düzenleyicisi Autorité des Marchés Financiers, 16 Mayıs'ta yatırımcılarına, kripto para borsasının ülkede dijital varlık sağlayıcısı olarak kayıtlı olmadığı yönündeki uyarısını yineledi.

Yetkili, ülkede “yasadışı olarak faaliyet gösteren” kripto para borsalarını engelleme yetkisine sahip olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir