Enerjisa Enerji, finansal ve operasyonel sonuçlarını olağan genel kurul toplantısında açıkladı – EKONOMİ

Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odaklı, daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sağlayacak projeler üreten Türkiye'nin lider elektrik dağıtım, perakende ve tüketici çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, Enerjisa Enerji'nin Olağan Genel Kurul gündeminde yer alıyor. Toplantıda 2023 yılının sınırlarını zorlayan önemli ve önemli projeler yer alıyor. Kritik olaylar, finansal sonuçlar, stratejiler ve iş operasyonları ortaya çıktı.

“Herkes için Daha İyi Bir Gelecek” vizyonuyla Türkiye'nin enerji dönüşümüne öncülük eden lider dağıtım, perakende ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji'nin Olağan Genel Kurulu, 4 Nisan 2024 tarihinde Sabancı Center'da gerçekleştirilecek; Enerjisa Enerji Yönetim Kurulu, üst düzey yöneticiler ve yatırımcıların katılımıyla gerçekleşti.

Başta deprem felaketleri olmak üzere küresel ölçekte makroekonomik ve siyasi belirsizliklerin getirdiği sorunlar, iklim krizinin tüm dünyaya etkileri ve bölgesel savaşlar gibi birçok faktörün derin içgörüler içerdiğinin altının çizildiği toplantıda, Şirketin ekonomi ve sosyal yapıya ilişkin 2023 yılı finansal, stratejik ve operasyonel faaliyet sonuçları yatırımcılarla paylaşıldı.

Türkiye ve dünya gündeminin önemli bir oyuncusu

Kriz anlarında bile operasyonel mükemmelliği korumak için etkin bir şekilde çalışan ve krize hazır ekipleriyle esnek bir yapıya sahip olan Enerjisa Enerji, uzun vadeli başarısını değişen piyasa koşullarına hızla uyum sağlayarak sağlıyor. Enerjisa Enerji'nin kararlılığı ve sağlam temelleri onu Türkiye ve dünya gündeminin önemli bir oyuncusu haline getirirken, krizler karşısında sergilediği istikrarlı performans da sağlam temelleri ve etkili stratejileriyle dikkat çekiyor.

Deprem bölgesine kesintisiz enerji arzı sağlamaya yönelik çalışmaları ve acil müdahaleleriyle öne çıkan Enerjisa Enerji, bölgenin yeniden inşa sürecine destek olmak amacıyla depremzedelere yönelik uzun vadeli proje ve programlar geliştiriyor.

Enerjisa Enerji'nin güçlü mali yapısı ve dayanıklılığının yanı sıra krizler ve afetler karşısında gösterdiği kararlılık yatırımcıların ilgisini çekmektedir.

Gönülden pay alan şirket: Enerjisa Enerji

Enerjisa Enerji, 2023 yılında Türkiye ve dünya gündemini etkileyen krize rağmen, hem finansal hem de sosyal sorumluluk açısından bu zorluklar karşısında ayakta kalmayı başaran ve “gönülden pay alan” bir şirket olarak öne çıkıyor. Şirketin sürdürülebilir büyüme stratejileri ve etkin risk yönetimi, finansal istikrarın korunmasına, ekonomik dalgalanmaların etkilerinin en aza indirilmesine ve yatırımcılarına güven sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

2023 yılında söz verdiğimizin ötesinde yatırım yaparak daha iyi bir gelecek için çalıştık.

Yatırımcıların ve çalışanların zor zamanlarda gösterdiği dayanışma ve desteğin şirketin güçlü kalmasına ve yatırımlarına devam etmesine olanak sağladığını vurgulayan Prof. Enerjisa Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Kıvanç Zaimler, “Enerjisa Enerji olarak saha çalışmalarımızı her gün aynı ciddiyetle, insanımıza odaklanarak yürütüyoruz. Deprem felaketlerinin ardından verdiğimiz mücadelede, yerde dostlarını bir an bile yalnız bırakmayan, yaşanan tüm krizlere rağmen Enerjisa Enerji'nin eşsiz ve güçlü bir şirket olduğunu paydaşlarımıza gösteren tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Dağıtım sektöründeki faaliyetlerimizin yanı sıra müşteri odaklı çözümlerimizi ve Eşarj gibi yeni nesil projelere yaptığımız yatırımları söz verdiğimizin ötesinde geliştirdik. Bölge ve Türkiye Enerji olarak deprem sonrası oluşan büyük altyapı tahribatını onarmak ve toplumun ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sürekli ve hızla artan bir yatırım hareketini başlattık. 2023 yılında geçen yıla göre yaklaşık 3 kat fazla, 15,7 milyar TL yatırım yaptık.

Finansal hedeflerimize ulaşırken topluma değer katmayı ve sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeyi ihmal etmedik. Türkiye'nin ekonomik verimliliğine katkı sağlayacak yeni bir strateji ile finansal gücümüzü güçlendirdik ve “Daha İyi Bir Gelecek” vizyonumuzu Temmuz 2023'te kamuoyuyla paylaştık. Enerjisa Enerji yolculuğunun kilometre taşlarından biri olan bu proje için kurulduk. ; Kamu, akademi, iş dünyası, sivil toplum ve sanat dünyasını bir araya getirdiğimiz “Daha İyi Bir Gelecek Platformu”nun ilk sonucu deprem bölgesinde Bölgesel İmar ve Uygulamalı Kalkınma Merkezi oldu. Merkezin ilk özel sektör oyuncusu olarak deprem bölgesindeki küçük işletmelerin ekonomiye dönmeleri için finansal destek sağladık.

Bu bağlamda sadece finansal sonuçlarımızı değil, 'Çok şükür Enerjisa'mız var!' sözleriyle siz değerli yatırımcılarımıza sunuyoruz. Size bunu söyleten bir şirket olarak öne çıkabildiğim için gurur duyuyorum. Geleceğe baktığımızda bu birlik ve beraberlik ruhuyla daha da güçlenerek yolculuğumuzu sürdüreceğimize yürekten inanıyorum.” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir