İsrail Gazze'de 8 sivili daha öldürdü

Filistin'in resmi ajansı WAFA'nın haberinde, İsrail ordusuna ait savaş uçaklarının Gazze Şeridi'nin orta kesiminde ve Gazze kentinde vatandaşların evlerini bombaladığını okuyoruz.

Haberde, An-Nuseyrat bölgesine düzenlenen hava saldırıları sonucu 5 sivilin öldüğü, bazı kişilerin de yaralandığı bildirilirken, kentte bir evin yıkılması sonucu 3 kişinin öldüğü, bazı sivillerin de yaralandığı kaydedildi. Gazze. hava saldırısıyla hedef alındı.

Raporlar, İsrail savaş uçaklarının Gazze kentindeki yerleşimlere yönelik saldırılarını artırmaya devam ettiğine dikkat çekiyor.


7 Ekim'den bu yana 32 bin 623 Filistinli öldürüldü

WAFA'nın bugün yayınladığı haberde, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin farklı bölgelerine düzenlediği hava saldırılarında aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 20 Filistinlinin hayatını kaybettiği açıklandı.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 14 bin 280'i çocuk, 9 bin 340'ı kadın olmak üzere 32 bin 623 Filistinli öldürüldü, 75 bin 92 kişi de yaralandı.

Enkaz altında hâlâ binlerce kişinin öldüğü söylenirken sivil altyapı da tahrip ediliyor, insanların sığındığı hastaneler ve eğitim kurumları hedef alınıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir