“Karşıma çıkan ilk Arap'ı vuracağım” dedi: Melvyn Jaminet milli takımdan ihraç edildi! – En güncel spor haberleri

Fransız profesyonel ragbi oyuncusu Melvyn Jaminetsosyal medyadaki ırkçı paylaşımı nedeniyle milli takımdan ihraç edildi.

Rugby oyuncusu Jaminet, Fransa'nın Arjantin'e karşı kazandığı galibiyetin ardından sosyal medyasında paylaştığı videoda şunları söyledi:Kutlayıp kutlamadığım soruldu. Yemin ederim karşıma çıkan ilk Arap'ı kaskımla vuracağım” dedi.

MİLLİ TAKIMDAN CEZALANDIRILDI

Daha sonra 25 yaşındaki ragbi oyuncusunun ırkçı paylaşımı nedeniyle Fransa milli takımından uzaklaştırıldığı açıklandı.

Fransa Rugby Federasyonu'ndan yapılan yazılı açıklamada, “FFR, Melvyn Jaminet'in yakın zamanda sosyal ağlarda yayınladığı videoda yer alan yorumları en güçlü ifadelerle kınıyor.” ifadesine yer verildi.

Bu tür yorumlar kesinlikle kabul edilemez.Kaydedilen açıklamada Melvyn Jaminet'in milli takımdan ihraç edildiği bildirildi.

Jaminet'in canlandırdığı Rugby Kulübü Toulon (RCT) yönetimi de konuyla ilgili yaptığı açıklamada olayla ilgili iç soruşturma başlatıldığını söyledi.

SOSYAL MEDYADAN ÖZÜR DİLEDİ

Jaminet, takımdan uzaklaştırıldığı bildirildikten kısa bir süre sonra sosyal medya paylaşımında özür diledi.

Bunun birçok insanı incittiğini ve rahatsız ettiğini anlıyorum ve bu sözlerin ne benim ne de Fransız ragbi takımının değerlerini yansıtmadığını açıkça belirtmek istiyorum.“Jaminet dedi ki”ırkçılığın her türlüsü kabul edilemez“ifadesini verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir