Milli Savunma Bakanlığı'ndan ücretli askerlik açıklaması! O tarihe kadar… Kime başvurduğunuza dikkat edin

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), cari oranda ödenen askerlik hizmetinden yararlanmak isteyenlerin başvuru ve ödeme işlemlerini 28 Haziran'a kadar tamamlamalarının önemli olduğunu söyledi.

Milli Savunma Bakanlığı'nın bedelli askerlik hizmetine ilişkin açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

“Ücretli askerlik hizmeti kapsamında geçerli olan tarife ve ek tarife tutarının, Askere Alma Kanunu uyarınca 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren memur aylık katsayısına göre güncellenmesi önem arz etmektedir. Ücretli askerlik hizmetine güncel oran üzerinden başvurmak isteyenler 28 Haziran 2024 tarihine kadar başvuru ve ödeme işlemlerini tamamlayacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

ASKERLİK HİZMET ÜCRETİ NE KADAR ÖDENİR?

Ödenen askerlik vergisi Ocak 2024'te 182 bin 609 liraya yükseldi. Ancak temmuz ayı için yüzde 20,35 oranında artış beklenirse bu rakam 219 bin 769 liraya çıkacak. Dolayısıyla artış 37.160 lira olacak.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kuzenini öldüren adamın sürpriz savunması: Teyzem çocuklarına şunu söyleyince panikle ateş ettim Kuzenini öldüren adamın sürpriz savunması: Teyzem çocuklarına 'öldürün' deyince panikle ateş ettim
Eşi evden çıkınca 2 çocuğunu rehin aldı!  Özel harekât devreye girdiEşi evden çıkınca 2 çocuğunu rehin aldı! Özel harekât devreye girdi
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten açıklama AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten “yeni vergi paketi” ve “yurtdışı çıkış vergisi”ne ilişkin açıklama!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir