Semiha Sözer'in cinayeti bilirkişi raporuyla ortaya çıktı – Son Dakika Türkiye Haberleri

24 Ocak 2023 tarihinde Yalova'nın Altınova ilçesine bağlı Ballıkaya mevkiinde Soğuksu köyünde. Semiha Sözer (33), eşiyle birlikte ENS (41) yaklaşık 20 metre yükseklikteki uçurumdan düşerek olay yerinde hayatını kaybetti.

ENS yaptığı açıklamada olayın tesadüfi olduğunu söyledi. Kazadan bir gün önce Siirt'te yüksekten düşme sonucu meydana gelen ölümlü kazanın haberini cep telefonundan okuduğu belirlenen şüpheli, akrabalarından farklı olarak eşiyle mutlu bir evli olduğunu söyledi. şüpheleri artırdı. Daha sonra Yalova savcılığı ve jandarma ekipleri soruşturmayı derinleştirdi.

UZMAN KURULU “İTTİ” VE DÜŞTÜĞÜNÜ BELİRTTİ

Ekipler, şüpheliyi teknik ve fiziki olarak takibe aldı ve son çare olarak şüpheliyi 2020 yılında Gaziantep'te balkondan düşerek ölü olarak buldu. Duygu Delen’ye başvurdu. Bölgede yapılan kapsamlı incelemenin ardından heyet, olayın intihar ya da kaza sonucu olmadığı, mağdurun ölüme itildiği ve bunun ölümle sonuçlandığı sonucuna vardı.

Raporda, Semiha Sözer'in kayalıklarda bulunduğu yer ile düştüğü yer arasında fark olduğu belirtiliyor. Raporda ayrıca Semiha Sözer'in kafatası ve el kırıkları nedeniyle arkadan hızla itildiğinin değerlendirildiği, maktulün ancak bulunduğu düz alandan 1 metre atlaması halinde bulunduğu yere düşebileceğinin değerlendirildiği belirtildi. ayakta duruyorlardı.

Raporda ayrıca Semiha Sözer'in kıyafetlerinde herhangi bir sürtünme izine rastlanmadığı belirtildi.

Öte yandan ekipler, şüphelinin olay öncesinde eşini aldattığına dair herhangi bir delile rastlamadı. 2022 yılında evlenen çiftin şiddetli anlaşmazlıklar yaşadığı da öğrenildi. ENS şüphelisinin eşine çocuk istemediğini belirten telefon mesajları gönderdiği de belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir