Starlink uyduları nasıl izlenir, Starlink uyduları nasıl takip edilir? Starlink uydularını canlı takip edin

Teknoloji dünyasının son zamanların en sıcak konularından biri de SpaceX'in geliştirdiği Starlink uyduları. Bu uydular yüksek hızlı internet erişimi sağlamak amacıyla uzaya gönderilmektedir. Daha sonra Starlink uydularının gönderimi çıplak gözle takip edilebilecek bir düzenlemeyle gerçekleştirildi ve bu uyduların hareketlerinin takip edilebilmesi için çeşitli siteler oluşturuldu.

SpaceX, uzay taşımacılığı alanında birçok büyük projeye imza atan lider bir şirkettir. Şirketin önemli projelerinden biri de Starlink uydularıdır. Bu uydular özellikle teknoloji meraklıları ve uzay araştırmalarıyla ilgilenenler arasında büyük ilgi gördü. Starlink uyduları dünya çapında internet erişimini daha hızlı ve daha güvenilir hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Starlink uyduları nasıl izlenir?

Starlink uydularının hareketlerini takip etmek ve Starlink haritasını görüntülemek için geliştirilen site sayesinde artık bu uyduları çıplak gözle gözlemlemek mümkün hale geldi. Dolayısıyla parlak ışık ışınının UFO olup olmadığını tespit edecek bir araç var. Starlink uydularını canlı takip etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Resmi olarak SpaceX'e ait olmayan https://www.starlinkmap.org/ uydu takip sitesini ziyaret edin.
  • Sitenin yüklenmesini bekleyin (bu biraz zaman alabilir).
  • Site yüklendikten sonra konumunuz da dahil olmak üzere Starlink uydularında gezinebilir ve onları takip edebilirsiniz.

Starlinkmap.org, Dünya'yı yakınlaştırılabilir ve döndürülebilir bir 3D görünümde gösteren Starlink haritasını sunar. Mobil cihazlarla siteye giriş yaparken cihazınızı yan çevirmeniz gerekebilir. Haritada her Starlink uydusu kırmızı noktalarla temsil edilir. Fare imlecini Dünya üzerinde hareket ettirerek farklı uyduların numaralarını görebilir ve üzerlerine tıklayarak her biri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Starlink filosuna ilişkin genel bilgiler haritanın yanında detaylı olarak sunulmaktadır. Örneğin, en son Starlink misyonunun ne zaman uçtuğu, hangi büyük şirketlerin kaç tane Starlink uydusuna sahip olduğu, bu uydulardan kaçının hizmet dışı olduğu gibi veriler yer alıyor.

Starlink-4038, Starlink-5981 veya Starlink-1147 olarak adlandırılan bu uydular, Elon Musk'un SpaceX projesi kapsamında müşterilere hızlı internet sağlamak amacıyla uzaya gönderildi. Bu uydular birlikte bir gök cisimleri ağı oluşturur.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Vakalarda şaşırtan artış!  Tedavi edilmezse yıllarca devam ediyorVakalarda şaşırtan artış! Tedavi edilmezse yıllarca devam ediyor
Görüntüler viral oldu!  Bir saniye bile beklemedi... Meslektaşları şoktaydıGörüntüler viral oldu! Bir saniye bile beklemedi… Meslektaşları şoktaydı
İlk açıklama! İlk açıklama! “Bunun sıradan bir cinayet olmadığı çok açık”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir