Tarım Fuarı'nda 2 milyar TL'lik sıcak satış gerçekleşti


Aydın'da bu yıl 11'inci kez düzenlenen tarım fuarını 500 bin kişi ziyaret ederken, fuarda 2 milyar 350 milyon TL'lik sıcak satış gerçekleşti.

Aydın Ticaret Borsası öncülüğünde bu yıl 11'inci kez düzenlenen Aydın Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı, 550 markayla 500 bin ziyaretçiyi ağırladı. Tarım, gıda ve hayvancılık alanlarında yerli ve yabancı firmaların yer aldığı Aydın Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı, ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. 11. Aydın Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı'nın sona ermesinin ardından değerlendirmede bulunan Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, ulusal ve uluslararası birçok operatörün katıldığı fuarın büyüme trendinde yer almanın gururunu yaşadıklarını söyledi. , her yıl artıyor. Tarımın kalbinin Aydın'da attığı fuarda 2 milyar 350 milyon TL'lik cazip satış gerçekleşti. Tarımsal mekanizasyon ve teknolojileri, sulama sistem ve ekipmanları, sera teknolojileri, tohum, fide, fidan, zirai ilaç, gübre, ekolojik tarım, agroinformatik, hayvancılık, yem ve paketleme firmaları ve ticari araçların yer aldığı fuar, geniş ürün yelpazesiyle ziyaretçi çekiyor. profil. en yüksek notları aldı.

“Fuarımız büyüme trendinde”

11. Aydın Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı'nın sona ermesinin ardından değerlendirmede bulunan Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur; “Gelişen ve değişen dünyamızda tarım ve hayvancılık sektörlerinde sürdürülebilirliğin ve verimliliğin devam edebilmesi, aynı zamanda sektör temsilcilerinin sektördeki en son teknolojileri yakından takip edebilmesi için fuarımıza önem verdiğimizi belirtmek isterim. sektör. “Bu kapsamda ziyaretçi sayısı bakımından ülkemizin en büyük tarım fuarları arasında 4'üncü sırada yer alan fuarımız, bu yıl 550 markayla 500 bin civarında ziyaretçiyi ağırladı ve 2 milyar 350 milyon TL'lik olağanüstü satış elde edildi.” söz konusu.

Fuarın her geçen yıl büyüme trendine girmesinden gurur duyduğunu söyleyen Çondur; “Fuarımıza katkı sağlayan ve fuarda ziyaretçilerimiz ile sektördeki en son teknolojileri buluşturan firma yetkililerimize teşekkür ediyorum” dedi.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir