TFF Başkanı Büyükekşi, VAR'da hakemlere seslendi: Sorun istemiyoruz

genişletmek

KAYNAK DHA

Hakem Abdülkadir Bitigen, TFF hakem antrenman danışmanı Hugh Dallas ve VAR antrenman danışmanı Pawel Gil'in, Galatasaray-Antalyaspor maçında Tete ile penaltı olarak yapılan teması değerlendirirken yaptıkları pozisyon analizi konuşmasının videosu sosyal medyada viral oldu. ve büyük bir tartışma yarattı. Futbol Federasyonu, kamuya kapalı olan ve kurum içerisinde gerçekleşen bu karşılaşmanın görüntülerinin izinsiz yayınlanmasının yasal suç olduğunu açıklayarak, konuyla ilgili soruşturma başlattığını duyurdu. Federasyon, toplantının tam metnini internet sitesinde paylaştı.

TFF o toplantının tam versiyonunu yayınladı!

1 Mart Cuma günü toplantıda konuşan Başkan Büyükekşi, şunları söyledi: “Son 11 haftaya girdik. Önümüzdeki 11 hafta son derece kritik olacak. Son haftalarda bazı maçlarda istediğimiz performansı gösteremedik. Geçen haftaki F.Bahçe maçı ve ardından Galatasaray maçı bizi çok hayal kırıklığına uğrattı. Bu konuşmayı yapma zorunluluğu hissettim. Önümüzdeki dönemde yapmamız gerekenlerin futbolcuları, antrenörleri, kulüp başkanlarını ve yöneticilerini rahatsız etmemesine mutlaka dikkat etmeliyiz. Dürüst ol. Adil bir oyun oynayın. “Ona göre, bu şekilde, başkasına göre bir davranışın olmaması lazım” dedi.

TFF Başkanı Büyükekşi, VAR'da hakemlere seslendi: Sorun istemiyoruz

“ARTIK VAR İLE BU SORUNLARI İSTEMİYORUZ”

Süper Lig'in 27. haftasında oynanan F.Bahçe – Kasımpaşa maçında Jayden Oosterwolde'un penaltı beklediği pozisyonda VAR'da yaşanan sorunlara, maçın uzatma dakikalarında F.Bahçe lehine verilen penaltıya ve verilen penaltı pozisyonlarına dikkat çekildi. Galatasaray – Antalyaspor karşılaşmasında Tete'ye konuşan Büyükekşi, şunları söyledi: “Geçtiğimiz hafta en çok sorun VAR'da yaşandı. VAR'da çalışan hocalarımıza sesleniyorum, bundan sonra VAR'da bu sorunların yaşanmasını istemiyoruz” . Hafta boyunca Bay Dallas'la konuştum. Bildiğiniz gibi Tolga Hoca'yı kovduk. Önümüzdeki dönemde bu arkadaşlarımızın en iyi şekilde olmasını bekliyoruz. “Maksimum ilgi istiyoruz. Dikkat etmezsek önce siz, sonra MHK, sonra TFF ve başkan olarak ben çok eleştiri alırız” dedi.

“BİZ SİZİN KONUŞMACIYIZ, KULÜPLER DEĞİL”

TFF Başkanı Büyükekşi, VAR'da hakemlere seslendi: Sorun istemiyoruz

Büyükekşi sözlerini şöyle sürdürdü:

“Göreve geldiğimizden bu yana hep yanınızdayız. Maddi ve manevi her konuda destek olduk. Yıllardır korkulan ama bulunamayan sağlık sigortasını hayata geçirdik. Biz yanınızdayız, size güveniyoruz. Lütfen unutmayın.” Biz sizin muhatabınız, kulüpleriz. Toplantılara güvenimizi belirtiyoruz.” Biz bunu dile getirdik. Gelecek için de aynısı geçerli. Yapmamız gereken şu; “Bir şey yapıyorsak bu hiçbir kulübe bağlı değil, kimin şampiyon olduğu, kimin küme düştüğü önemli değil, umurumuzda değil. Bizim görevimiz nedir? Maçlarımızın adalet için son derece doğru yönetilmesi gerekiyor” . hayrete düş. Bunu uygularsak kimse bize bir şey söylemez.”

“EN BÜYÜK SORUN TARAFTARLAR VE SOSYAL MEDYA”

Hakemleri sosyal medyadan etkilenmemeleri konusunda uyaran TFF Başkanı Büyükekşi, “En büyük sorun taraftar ve sosyal medya. Lütfen taraftar ve sosyal medyadan etkilenmeyin. Çünkü bunu tamamen algı siyasetine dönüştürdüler” dedi. “. . Algılarla, baskılarla sizi rahatsız ediyorlar. Kendinizi olumsuz hissetmenize neden olurlar. Cesur Dikkatli ol. Islık çalarken vicdanınıza sorun. Bu teknik direktörün, bu başkanın veya taraftarın ne dediği önemli değil. Önemli olan ne söylediğimizdir. Herkes buna göre davranırsa hiçbir sorun yaşanmaz. Seni seviyoruz, sana güveniyoruz. Sizden öğrendiğim şu: Allah size hakem olmayı nasip etsin. “Siz diyorsunuz. Ben de 'Allah size hakemlik nasip etsin. Allah'ın yardımcısı olsun. Bu görevi başarıyla geçmenizi ve olaysız bir şekilde bu işin sonunu görmenizi diliyorum. Biz de diyoruz ki, biz de bunu istiyoruz. Hakem. Bu hedefe ulaşmayı başarırsak ne kadar mutlu olacağız'' diye sözlerini tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir