Ülkemiz adına ilk golü attığım için çok mutluyum.

genişletmek

Milli futbol takımımız, Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu ilk maçında Gürcistan'ı 3-1 mağlup etti. Maçın ardından milli takım oyuncusu Mert Müldür basına açıklama yaptı.

Ay Yıldızlıların maçtaki ilk golünü atan isim Mert Müldür, bir basın mensubuna sordu: “Bu, EURO 2024'te şu ana kadar atılan en iyi gol olabilir mi?” Sorusuna: “Bunu söylersem doğru olmaz, bunu size bırakıyorum. Ben ve Arda'nın golü gerçekten çok güzeldi. Kerem'in golü de çok önemliydi. Bizi rahatlattı. “Bunun tadını çıkarmalıyız” diye yanıtladı.

Milli takımın Gürcistan karşısında aldığı galibiyet Avrupa basınında!

“ÜÇ PUANI HAK ETTİĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM”

Harika bir maç çıkardıklarını belirten Mert, şöyle konuştu: “Daha önce de söylediğim gibi bugün gerçekten çok iyi bir maç çıkardık. Üç puanı hak ettiğimizi düşünüyorum. Maçtan sonra çok eğlendik ama yarından itibaren tüm dikkatimizi Portekiz maçına vermemiz gerekecek. Ülkemiz adına ilk golü attığım için çok mutluyum. Ama hepsinden önemlisi aldığımız 3 puan bizi çok mutlu etti. Bu bizim hedefimizdi. İlk maçımızın en önemli maç olduğunu söylemiştik. Biz de bunu başardık. Umarım güzel hedeflerimizi ileriye taşıyarak sizleri mutlu edebiliriz” dedi.

“İLK GOLDEN SONRA DAHA KONSANTRASYONLU OLMALIYIZ”

Milli futbolcu konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Yarın her şeyi analiz edeceğiz. Özellikle bugün doğru olmayan şeyler. Özellikle ilk golün ardından daha fazla konsantre olmamız gerekiyor. Desteklerinden dolayı taraftarlara teşekkür ediyorum. İnanılmaz. Bu desteğin bundan sonraki maçlarda da devam edeceğine inanıyorum. İyi başladık çünkü harika hissediyoruz. Artık ikinci maça odaklanacağız. Öğrenecek çok dersimiz var. Özellikle ilk golün ardından oynanan 10-15. dakikalarda konsantrasyon kaybı yaşandı. “Yarın bunları sakin bir şekilde analiz edip ders alacağımızı düşünüyorum.”

Arda Güler açıkladı! Carlo Ancelotti'den mesaj…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir