Yeğen adaylığının ardından Bursa'da tartışma yaratacak bir açıklama daha! Fatih Portakal canlı yayında saldırdı: “Onlar yedi, biz de yeriz”

Yerel seçimlerin ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi atamalara ilişkin tartışmalı kararlarla adından söz ettirdi. 20 yıl sonra AK Parti'den CHP'ye geçen belediye başkanı Mustafa Bozbey'in, yeğenini belediye partisinin kontrolündeki bir şirketin yönetim kurulu başkanlığına atadığı ortaya çıkınca tartışma çıktı. Bozbey daha sonra kararından vazgeçtiğini açıklamıştı ancak daha sonra görümcesiyle ilgili tartışmalar devam ederken Fatih Portakal'dan tartışmalı bir açıklama daha geldi.

SOSYAL MEDYADAKİ PAYLAŞIM GERÇEKLERİ ORTAYA ÇIKTI

20 yıl Nilüfer Belediyesi başkanlığı yaptıktan sonra 31 Mart seçimlerinde Bursa Büyükşehir Belediye seçimlerini kazanan Mustafa Bozbey'in tartışmalı ataması, yeğeninin Instagram paylaşımıyla ortaya çıktı.

TARTIŞMALAR SONLANDI, FATİH PORTAKAL'DAN YENİ ŞİKAYET GELDİ

Yeğeninin atanması tartışmalara yol açınca Bozbey kararından geri adım attı. Ancak görümcesi Sezen Uğurlu'nun daire başkanlığına atanmasına tepkiler devam etti. Gazeteci Fatih Portakal tüm bunlara tepki gösterirken, Bursa Milletvekili Kayıhan Pala'nın eşine de suç duyurusunda bulundu. Sözcü TV'nin ana haber programında gelişmeleri ele alan Portakal'ın açıklamaları şöyle:

“Sanki Haklıymış gibi!”

Bursa'nın beyi bir adım geri attı. İsmail Saymaz'la konuştu ve “Tartışmayı önlemek için” dedi. İsterseniz tartışalım efendim, neden yanlış yapıyorsunuz? Tartışmayı önlemek için… Sanki haklıymış gibi! Yeğenini işe getirdi.

1231

“Onlar yedi, biz de yeriz”

Bu koltuk AK Parti'den CHP'ye gitti; 20 yıl sonra elinize bir fırsat geçer, insanlar umut arar, hastalıklı zihniyeti terk eder, bir kenara atar. Hayır, devam et; “Onlar yedi, biz de yiyelim” mantığıyla yaklaşıyorlar. Sonra da sanki haklıymış gibi “tartışmaya yer bırakmayalım” diyorlar. Yeğenini kovdu ve geri adım attı ama görümcesi hâlâ sosyal hizmetlerde çalışıyor.

“HİSİM CUMHURİYET PARTİSİNDEN MİSİNİZ?”

Bir bilgi daha; Bu beyefendiden cevap istiyorum. CHP'li milletvekili Kayıhan Pala var, eşi de başkan yardımcısı anladığım kadarıyla. Peki ya dostlarım, siz Cumhuriyetçi Akraba Partisi'nden misiniz, yoksa aile partinizden misiniz? Başka biri yok mu? Neden böyle hatalar yapıyorsunuz, neden insanları umutsuzluğa sürüklüyorsunuz? Bütün bu haksızlıklara karşı çıkmak gerekiyor. Durmazsak bizi götürecekler. Çünkü zihniyet çoğu zaman değişmiyor.”Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Evi yıktı!  Yani onu gördüğünde...Evi yıktı! Yani onu gördüğünde…
Ofis binasında çöktüler!  Diyarbakır'da terör yayan çete tutuklandıOfis binasında çöktüler! Diyarbakır'da terör yayan çete tutuklandı
Cem Garipoğlu'nun otopsi görüntülerindeki o detay merak konusu oldu!  İşte elinizdeki 'morlukların' nedeni...Cem Garipoğlu'nun otopsi görüntülerindeki o detay merak konusu oldu! İşte elinizdeki 'morlukların' nedeni…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir