Analistler Bitcoin için en kötüsünün henüz gelmediğini söylüyor

Bitcoin, 5 Temmuz'da Coinbase'de 53.600 dolara düştü ve Şubat ayından bu yana ilk kez bu fiyattan işlem gördü. Analistler en kötüsünün henüz gelmediğinden korkuyor.

TradingView verilerine göre Bitcoin (BTC), yayınlandığı sırada 54.122 $ seviyesinde sabitlendi.

Bitcoin, 5 Temmuz'da Coinbase'de 53.600 dolara kadar düştü. Kaynak: TradingView

Cointelegraph'a konuşan eToro pazar analisti Josh Gilbert, satışların çoğunun Mt. Gox, bunun alacaklılardan gelen geri ödemelerle ilgili endişelerden kaynaklanabileceğini ve yaklaşık 8 milyar dolarlık BTC'nin Temmuz ayında piyasaya çıkacağını söyledi.

Gilbert, 53.600 dolara ani düşüşün ardından önümüzdeki günlerde Bitcoin için kötüleşen fiyat hareketleri görmeyi beklediğini söyledi.

Gilbert, “Haber akışı şu anda yükselişten çok düşüş eğiliminde ve gördüğümüz satış faaliyetleri yatırımcıları oldukça tedirgin ediyor, bu da genellikle daha fazla satışa yol açıyor” dedi.

“Önümüzdeki hafta varlık testinin 50.000 dolar seviyesinde olduğunu görmek beni şaşırtmaz, ancak bu önemli bir fizyolojik seviye olacaktır.”

“Fiyatı yükseltecek bir katalizör gelene kadar kısa vadeli bir zayıflık olacak. Katalizör, 'yatırımcıların düşüşte alım yapması' veya duyarlılığı artırmak için onaylanan bir ETH ETF şeklinde olabilir” diye ekledi.

Benzer şekilde Swyftx analisti Pav Hundal, Cointelegraph'a Bitcoin'in en kötü fiyat hareketinin henüz gelmemiş olabileceğini söyledi.

“Büyük bir Bitcoin duvarı, zaten alakasız bir pazarla çarpışmak üzere. Uzun vadeli makroekonomik koşullar hala olumlu, ancak 50.000 doları test edebiliriz ve yakın vadede potansiyel olarak düşüş yaşayabiliriz.” Hundal diyor.

İle ilgili: Bitcoin Yatırımcıları, BTC Fiyat Hedefleri Düşerken Bile İyimserlik İfade Ediyor

10x Research'teki analistler ayrıca Bitcoin fiyatının önümüzdeki haftalarda 50.000 dolara kadar düşebileceğini tahmin ederek, “destek bozuldukça ve satıcılar likidite bulmakta zorlanırken satışların hızlanabileceği” uyarısında bulundu.

Bitcoin'de yükselişe geçmek için nedenler

Kısa vadeli düşüş görünümüne rağmen Gilbert, yatırımcıların uzun vadeli ufukta yükseliş eğilimini sürdürmeleri için nedenler olduğunu söyledi.

“Fed'in Eylül ayındaki faiz indirimi ve Aralık ayındaki bir başka indirim potansiyeli gibi katalizörlerin fiyatları yukarı çekmesini bekliyoruz.”

“Ek olarak, Temmuz ayında piyasaya sürülecek bir Ethereum ETF'nin SEC tarafından tam olarak kabul edilmesi, kripto para piyasası için büyük bir destek olacaktır” diye ekledi.

Mağaza – “Bitcoin Layer 2'ler” aslında L2'ler değil – işte bu yüzden önemli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir